Alaylı Tasarımcı

Klasik veya modern basit ve güzel şeyler inşa etmeyi seven bir tasarımcı.

Bir tasarımcının sitesi…

Tasarım serüvenine alaylı başlayan bir tasarımcıyım, mesleki ve teknik alt yapının getirmiş olduğu üretim tecrübesini yeni fikirler ve ürünler geliştirmeye sarf etmek için yola çıkmış bir tasarımcı..

Dinlenmek için kullandığımız sandalye, bindiğiniz otobüsün iç dizaynı, kullandığımız ütü veya yaşamın içinde karşılaştığınız ve gözünüze takılan her şey için “keşke şöyle olsaydı’’ diyorsanız, içinizde bir tasarımcı ruhu vardır. Benim de içimde böylesi hayalleri, idealleri olan, tasarlamayı ve üretmeyi seven bir çocuk vardı. Bu çocuğun peşinden koşmayı bile isteye tercih ettim ve bu nedenle buradayım.

Ürün tasarlamakta aslolan; kimi zaman modern, kimi zaman klasik ama en temelde özgün fikirlerle yeni ürün geliştirmektir. Bunu gerçekleştirmekteki en etkili yol ise üretim sürecinin başından sonuna içinde bulunmaktır. Bu zor yol olarak gözükebilir, lakin zora talip olmuş bir tasarımcıyım.

Dönemin çizgisine bağlı olarak klasik (Selçuklu, Osmanlı) ve modern çizgilere de ürün tasarımı oluşturmak keyifli bir iş doğrusu. Tabi tasarımların modellenmesi esnasında amorf ( kendine özgü bir form biçimi olmayan, balık, taş ve insan figürü) figür ve formların oluşturulması da oldukça mühimdir. Bu çalışmalar, üretim süreci bilinerek ve düşünülerek gerçekleştirilmelidir.

Hassasiyetleriniz, hedeflerimizdir.

 

Yusuf Şener